Македонија
15. February 2019 - 11:42

Марихуана и кокаин пронајдени кај 23-годишна девојка

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, извршувајќи планирани оперативни активности, вчеравечер ( 14 февруари ) околу 22 часот и 20 минути, на паркинг покрај автопатот Тетово-Скопје, забележале патничко возило „опел астра“ со тетовски регистарски таблици, во кое се наоѓале Д. М. ( 39 ), А. М. ( 23 ), В. Ѓ. ( 41 ) и Б.Ц. ( 41 ), сите од Тетово.

При преглед во возилото и подоцна на 23-годишната А. М. пронајдена е марихуана, шприц со кафена течност и остатоци од кокаин.

Четворицата лишени се од слобода и задржани за натамошна постапка.Непосредно пред нивното лишување, Д. М. ги навредувал, дрско се однесувал и физички ги нападнал полицисите службеници.