Македонија
13. February 2024 - 12:35

Маричиќ во Брисел

Првиот вицепремиер за европски прашања Бојан Маричиќ од денеска престојува во дводневна работна посета на Брисел, во чии рамки ќе се сретне со белгиската министерка за надворешни работи, европски прашања и надворешна трговија Хаџа Лабиб, чија земја е актуелен претседавач со ЕУ.

Тој во текот на денот ќе има неколку средби со претставници на Европската Унија а во текот на утрешниот ден ќе биде дел од официјалната делегација на земјава која ќе ја предводи техничкиот премиер Талат Џафери.