Тенис
17. August 2015 - 0:39

Мареј го освои Монтреал

Енди Мареј го освои турнирот во Монтреал откако во финалето со 6-4,4-6 и 6-3 го совлада Новак Ѓоковиќ. 

Во драматичен меч решавачки беше 5. гем во 3. сет кој Ѓоковиќ не успеа да го освои иако имаше дури 6 брејк топки.