Македонија
26. February 2020 - 17:48

Малолетно девојче било силувано од возрасен маж во Тетово

Вчера 21:00 часот во СВР Тетово, жител на Тетово пријавил дека претходниот ден околу 22:00 часот едно лице на возраст од околу 40 години извршило обљуба врз малолетната ќерка на неговата сопруга.

Во координација со јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот - информира МВР.