Македонија
21. September 2019 - 20:51

Малолетник каснат од куче скитник во Виница

На 20.09.2019 во 09.24 часот во Полициската станица Виница, С.И.(41) од Виница пријавила дека во кругот на основното училиште „Гоце Делчев“ во Виница нејзиното малолетно дете било каснато од куче скитник за десното уво.