Македонија
22. September 2021 - 17:27

Малолетничка нападната во Шуто Оризари

Вчера во 21.30 часот во СВР Скопје, Д.Б.(41) од Скопје пријавил дека на подрачје на Шуто Оризари неговата малолетна ќерка била физички нападната од 16- годишен малолетник, велат од МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок.