Живот
16. January 2019 - 13:11

Македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски доби ќерка

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски вечерва ќе има посебни мотиви против Шпанија, тој по вторпат стана татко, неговата сопруга му подари ќерка.

Радосната вест, ракометарот кој има синче ја сподели на својот „Фејсбук“ профил и се заблагодари на поубавата половина, Симона.