Фудбал
20. November 2023 - 21:29

Македонија води 1:0

Македонија поведе 1:0 во натпреварот против Англија на арената „Тодор Проески“.

Голот го постигна македонскиот репрезентативец Енис Барди во 41. минута од натпреварот.