Loading Video...
Ракомет
13. January 2018 - 16:31

Македонија-Словенија на Европското првенство во ракомет - поддршка од 2.000 македонски навивачи

Словенија е првиот противник на македонската репрезентација на 13. Европско ракометно првенство што се игра во Хрватска.

Натпреварот се игра вечер од 19 часот и 30 минути и ќе биде во рамките на Ц-групата која се игра во Загреб.