Ракомет
18. January 2021 - 17:11

Македонија оди во наредната фаза на СП во ракомет

Македонија ја совлада репрезентацијата на Чиле со реузлтат од 32-29 во последниот натпревар од групата со кој обезбедивме пласман во наредната фаза.

По минималната негатива од 1 гол во првото полувреме нашите ракометари изиграа солидно второ полувреме и дојдоа до посакуваните 2 бода.