Спорт плус
27. July 2021 - 10:11

Македонија има медал на Олимпијадата во Токио, Георгиевски се пласираше во финале

Во полуфиналето македонскиот таеквондист Георгиевски со 12:6 го победи Ин од Кореја, се пласираше во финалето на Олимпискиот турнир во Токио.

За противник во финалето ќе го има претставникот од Рускиот олимписки комитет, Владислав Ларин, а оваа борба на програмата е заканажна за 14.45 по македонско време.