Македонија
24. January 2023 - 14:58

Македонец почина од срцев удар на граничен премин Прешево

На влез во Македонија, на граничниот премин меѓу Србија и Македонија, починал 60-годишен македонски државјанин, потврдуваат за српските медиуми од Вишото јавно обвинителство.

Тој се приближил до контролната кабина и само паднал.

Судскиот лекар потврдил дека мажот починал од срцев удар и дека се работи за природна смрт.