Џет-Сет
27. July 2017 - 12:19

Мајката на Џиџи Хадид има 53 години, а изгледа вака

Нејзините ќерки Џиџи и Бела Хадид, се најпознатите манекенки на денешницата, но Јоланда Хадид им е опасна конкуренција. Таа е исто така поранешна менкенка, која сега има 53 години и на Инстаграм објавува фотографии.
 
Многумина коментирале дека мама Хадид може да им се придружи на ќерките на модните писти.