Македонија
19. January 2019 - 9:16

Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

Поради магла намалена видливост до 50 метри има на планинскиот превој Стража, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Во западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по валжни коловози, а во останатите делови коловозите се наместа влажни.

Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.