Фудбал
14. February 2018 - 0:07

ЛШ:Без победник во Торино

Јувентус и Тотенхем одиграа 2-2 во првиот осминафинален дуел од ЛШ во Торино.
Домаќинот водеше со 2-0 со головите на Игуаин а гостите се вратија во игра откако Аргентинецот не реализира пенал во последните секунди од првиот дел.
Кејн и Ериксен беа стрелци на головите за гостите кои во Лондон се враќаат со предност.