Фудбал
18. August 2015 - 22:44

ЛШ: Три минимални победи од 1:0 на домашните екипи

На три натпревари од плеј офот од Лигата на шампионите домашните екипи постигнаа победи од 1:0. Покрај тоа на петте први натпревари победија домашните екипи, а најубедлив беше Манчестер Јунајтед во дуелот со Бриж.

Резултати на првите плеј оф дуели:
Лацио - Баер Леверкузен 1:0,
Астана - АПОЕЛ 1:0,
Бате - Партизан 1:0,
Манчестер Ј. - Бриж 3:1,
Спортинг - ЦСКА Москва 2:1.
 
Утре од 20:45 часот играат:
Рапид Виена - Шахтјор,
Валенсија - Монако,
Скендербег - Динамо Загреб, 
Селтик - Малме,
Базел - Макаби Тел Авив.