Фудбал
14. December 2015 - 12:40

ЛШ: Познати осминафиналните двојки

Во Нион денеска беше извршена ждрепката за осминафиналето од Лигата на шампионите. Три дуели привлекуваат внимание поради ривалството на екипите и успесите што досега ги имаат постигнато: ПСЖ - Челзи, Јувентус - Баерн и Арсенал - Барселона.

 
Двојки за осминафиналето:

Гент – Волфсбург,

Рома – Реал Мадрид,

ПСЖ – Челзи,

Арсенал – Барселона,

Јувентус – Баерн Минхен,

ПСВ – Атлетико Мадрид,

Бенфика – Зенит,

Динамо Киев – Манчестер сити.

Распоредот на натпреварите дополнително ќе биде направен, а термините се: 16/17.февруари и 23/24.февруари (први дуели) и 8/9 и 15/16.март (реванши).