Фудбал
19. October 2016 - 10:20

ЛШ: Кога Буфон е оној стариот!

Лион во Х групата го пречека Јувентус, имаше неколку добри шанси, половина час играч повеќе но не успеа да победи. Голманот на Јуве, Џиџи Буфон не им дозоволи на домаќините да остварат победа. Ветранот имаше неколку браворузни интервенции, а во првиот дел му одбрани и пенал на Лаказет. Единствениот гол е дело на Квадрадо.
 
Минимална победа забележа и Севилја во Загреб, против Динамо. Самир Насри го постигна единствениот гол.
 
Група Х, табела: Јувентус 7, Севилја 7, Лион 3, Динамо 0.