Ракомет
7. October 2017 - 19:57

ЛШ: Европскиот првак остана без победа во Унгарија

По 9 победи во серија, ракометарите на Вардар одиграа нерешено во мечот од Лигата на шампионите против унгарскиот Пик Шчегед. 

Драматичниот меч заврши 26-26 откако домаќинот не успеа да го искористи водството што го имаше во поголемиот дел од мечот а во финишот влезе со два гола предност. 
Во сета драматика Дибиров ја имаше и победата за европскиот првак но биеше преку голот. 
Следен противник на црвено-црните е Барселона која гостува во Скопје.