Фудбал
21. February 2018 - 9:57

ЛШ: Баварците го „прегазија“ Бешикташ

Убедлива победа на Баерн и обезбедена виза за четвртфиналето во ЛШ гласи резултатот од 5-0 против турскиот Бешикташ.
Баварците особено одлично го одиграа 2. полувреме кога постигнаа четири погодоци.
ПО два гола на мечот постигнаа Милер и Левандовски додека стрелец  на еден погодок беше Коман.