Џет-Сет
4. May 2017 - 9:08

Лина Галем заврши в болница

Актерката Лена Данем мораше предвреме да замине од една гала свеченост затоа што и се слоши, по што заврши в болница, објави магазинот „Пејџ Сикс“.

Ѕвездата од серијата „Девојки“ пред манифестацијата на Инстаграм објави фотогарфии од шминкањето и подготовка за настанот, а подоцна додаде и неколку разиграни фотографии од црвениот тепих.

Но, работите потоа тргнаа на лошо и Лина мораше да го напушти настанот и да замина в болница.

По извршените прегледи Лина беше отпуштена од болницата, по што не се појави на забавата по манифестацијата.

Инаку, Лина боледува од ендометриоза, заболување при кое ткивото во матката расте надвор од неа.