Џет-Сет
19. September 2016 - 17:27

Лејди Гага најверојатно ќе настапи на „Супербол“

Американската пејачка Лејди Гага треба да настапи на полувремето на 51. „Супербол“ кој следната година се одржува во Хјустон, Тексас, на стадионот НРГ на 17 февруари.

Нејзиниот голем настап на популарното спортско случување ќе се одржи една година откако ја испеа химната на САД на 50. „Супербол“ во Санта Клара, во Калифорнија, каде хедлајнери беа групата „Колдплеј“, Бијонсе и Бруно Марс, пренесува РТС.

Челниците на Националната фудбалска лига (НФЛ) се уште не ја потврдија веста која ја пренесуваат американските медиуми, но извор за Ју-Ес викли изјави дека токму Гага ќе настапува во живо на програмата.

Шоу-програмата во текот на полувремето, секогаш привлекува и повеќе од 100 милиони гледачи во САД, правејќи го тој настап најгледана музичка програма