Кошарка
19. March 2021 - 10:21

Леброн се искачи на 20. место по број на одиграни натпревари во историјата на НБА

Кошаркарот Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, рано утрово се искачи на 20. место на вечната листа во НБА-лигата според бројот на одиграни натпревари.

За Џејмс, натпреварот со Шарлот хорнетс (116:105) беше 1305-ти во кариерата. Тој го престигне Андре Милер.

Во блиска иднина,36-годишниот Џејмс ќе може да го надмине Бак Вилијамс кој своевремено стигна до 1307 НБА натпревари.