Кошарка
11. January 2021 - 10:03

Леброн им даде 4+ на Лејкерс за првите 10 натпревари

 Најдобриот играч на Лејкерс, Леброн Џејмс го оцени ефектот на актуелниот шампион по првите десет натпревари во сезоната.

– Мислам дека игравме за 4+ и тоа е во ред. Додадени пет нови играчи во ротацијата. Сè уште се учиме. Се навикнуваме на различни варијанти. Покажуваме прилично добра кошарка, но сакаме да бидеме уште подобри, изјави Леброн.

Лос Анџелес лејкерси по десет натпревари имаат биланс 7-3 (победи-порази).