Фудбал
25. November 2015 - 10:59

КУП: Денеска првите четвртфинални средби (13ч)

Денеска се играат првите четвртфинални дуели од националниот куп на Македонија.  На програмата се три средби со почеток во 13ч. Дербито Шкендија-Вардар се игра в четврток.

ДВОЈКИ ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ (13 Ч:)
 
Работнички – Силекс (Велес)
 
Младост ЦД – Брегалница (Охрид)
 
Македонија ЃП – Х. Турново
 
УТРЕ: Шкендија – Вардар