Македонија
28. July 2019 - 10:40

Кумановец тешко повреден, со четирицикл излетал од коловозот

Вчера околу 15.30 часот на регионалниот пат Куманово – село Белановце, на влез во село Слупчане, четирицикл “Сестек“ со швајцарски национални ознаки, управуван од О. Ј. (37) од с. Лојане, излетал надвор од коловозот.

О.Ј. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Општа болница во Куманово.

Увид извршила увидна екипа од Куманово.