Македонија
21. November 2020 - 16:47

Кумановец силувал малолетно девојче

На 20.11.2020 во 20.00 часот во СВР Куманово, 35-годишна жителка на Куманово пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од Б.Н. од Куманово, со кого од претходно се познавала.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.