Македонија
17. May 2019 - 11:53

Куче - скитник нападна 3-годишно дете во Скопје

Во главниот град и вчера биле регистрирани нови напади од кучиња-скитници, нападнато тригодишно дете и 61 годишен маж. 

-  На 16.05.2019 година во 15.30 часот во Полициската станица Аеродром, Љ.С.(39) од Скопје пријавила дека на 15.05.2019 година околу 19.30 часот на ул.„1613“ во Скопје нејзината тригодишна ќерка била касната од куче скитник во пределот на десната подлактица и градниот кош.

 - На 16.05.2019 година во 21.45 часот во Полициската станица Центар , С.Т.(61) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16.45 часот на ул.„Кеј 13-ти Ноември“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата надколеница.