Македонија
12. October 2017 - 13:38

Крвава тепачка во казино во Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.А. (27) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење на работи на безбедноста“.

Пријавениот на 19 минатиот месец околу 01,00 часот, во казино на ул.“Гоце Делчев“ во Куманово, им се заканувал на присутните во казиното при што интервенирал и З.Б. службеното лице за обезбедување од Куманово, а пријавениот после вербална расправија и упатени навреди кон истиот излегол од казиното.

По кратко време, пријавениот, се вратил и физички го нападнал З.Б. со што му нанел телесни повреди во пределот на телото и главата.