Македонија
12. November 2019 - 21:06

Кривична пријава за три лица од Струга за бесправно градење

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против И.Н.(49), И.С.(58) и И.Н.(53), сите од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Пријавените, како сопственици и инвеститори, во текот на 2019 започнале со изградба на објекти за домување на неколку катастарски парцели во Струга, без одобрение за градба.