Македонија
24. July 2019 - 15:37

Кривична пријава за двајца радовишани за силување

Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против С.А.(19) и Е.Б.(17), двајцата од Радовиш, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, информираат од СВР Струмица.

На 17 овој месец, во близина на Радовиш, пријавените со употреба на сила извршиле обљуба врз 19-годишна девојка од тој град.