Свет
23. May 2018 - 16:36

Кремљ не почнал со подготовки за средба Путин-Трамп

Подготовките за средба меѓу претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп се уште не се започнати, изјави денеска советникот на Кремљ, Јури Ушаков.

- Минатиот пат ви реков дека подготвките запреа на 20 март, кога претседателот на САД го повика Путин да се сретнат во Вашингтон или на некои друго мести, соопшти Ушаков.

Од тој датум, според него, подготовките не непредувале.