Македонија
24. August 2016 - 13:06

Кражба во црквата „Св.Богородица“ во битолското село Трново

Во црквата „Св.Богородица“ во битолското село Трново, завчера во текот на ножта непознат сторител извршил тешка кражба.

Сторителот, соопшти денеска МВР, со подесен алат и физичка сила делувал на влезната врата, влегол во црквата и одзел околу 5.000 денари.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.