Македонија
3. December 2019 - 21:50

Кражба во аптека во близина на Зелен пазар

Вчера во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека во близина на Зелен пазар, две лица со закана од вработените одзеле пари и мобилен телефон. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.