Македонија
16. January 2020 - 15:33

Кражба на бензинска пумпа во Скопје, две лица со закана од вработените одзеле пари

Вчера околу 21.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на ул.„Беласица“, две лица со закана со оружје врз вработените, одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.