Македонија
11. September 2019 - 20:35

Кражба на бензинска пумпа - две лица со закана од вработените одзеле пари

Денеска околу 02.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско, две лица со закана од вработените одзеле пари. Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.