Фудбал
8. јуни 2017 - 10:28

Конте ме „избрка“ преку СМС

Голгетерот на Челзи, Диего Коста на медиумите им соопшти дека добил порака преку СМС од Антониот Конте дека веќе не е во неговите планови за идната сезона на англискиот шампион. 

Коста и тренерот на „сините“ не се согласуваа најдобро иако Шпанецот постигна 20 гола на 35 средби. 
Коста во Лондон дојде од Атлетико Мадрид за сума од 32 милиони фунти и за три сезони постигна 58 погодоци на 119 средби. 
Тој не потврди дека заминува за Кина но нагласи дека бара клуб и не ја исклучи можноста да се врати повторно во Мадрид.