Живот
12. јуни 2019 - 10:48

Кили стана дедо, се породи Јоана: Ова се првите фотографии од бебето

Ќерката на актерот Кирил Поп Христов- Кили, Јоана, која ја има во бракот со сопругата Гордана, има големи причини за славење.
 
Имено, Јоана и нејзиниот сопруг вчера првпат се реализираа во улога на родители, а Кили и Гордана станаа дедо и баба.
 
Имено, Јоана на свет донесе момче на кое му го даде името Аниш Круз Родригез Деан.
 
Овие радосни вести на социјалните мрежи ги сподели Нина Деан која напиша:
 
„Добредојде на светот, Аниш Круз Родригез Деан. Те сакам сестро“, напиша Нина на социјалните мрежи.
 
За потсетување, Јоана се омажи за момче од Еквадор – земјата каде заедно се преселија пред неколку години.
 
Вака изгледа новиот член во семејството на Јоана.