Македонија
2. February 2021 - 13:09

Кавадарчанка пријавила дека била физички нападната од помалиот брат

Во Полициската станица Кавадарци вчера 46-годишна кавадарчанка пријавила дека во неделата, во нејзиниот дом била физички нападната од нејзиниот 33-годишен брат.

За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Тој рече дека по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.