Македонија
28. May 2016 - 11:11

Кавадарчанец пронајден обесен во својот дом

Четириесет и две годишен кавадарчанец бил пронајден обесен утринава во неговиот дом во Кавадарци и за тоа била известена полициската станица од општа надлежност во овој град, потврди Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес. 

- Увидна екипа е на лице место и засега не можат да се кажат повеќе детали за случајот, рече Стојковска.