Фудбал
10. March 2017 - 10:20

“Катастрофа е кога ќе загубиш нерегуларно“

По елиминацијата на ПСЖ од Барселона во оној срамен пораз од 6-1 се јавија и сопругите на француските фудбалери кои за дебаклот го обвинија судијата Денис Ајтекин за кого сметаат дека дозволил “судиска кражба“ и нерегуларна победа на каталонците. Изабела Силва, сопругата на Тијаго Силва на својот Инстаграм напиша:

„Срамота е на еден ваков важен натпревар да се случат големи судиски грешки. Им честитам на фудбалерите на ПСЖ за поштената игра. Главата горе, одиме понатаму“. Таа ја објави и спорната ситуација за вториот пенал, кога падна Луис Суарез и пиша:

Да изгубиш во фудбал не е најошата работа во светот, најлошата работа е да изгубиш на нерегуларен начин".