Џет-Сет
7. January 2017 - 13:32

КАТАРИНА ИВАНОВСКА Е БРЕМЕНА?: Најубавата Македонка ќе го добие своето прво бебе

Македонската манекенка Катарина Ивановска е во петтиот месец од бременоста, пишува порталот Вистина.мк.

Тие се повикуваат на извори блиски до македонската убавица и тврдат дека информациите се точни. Доколку е така, тогаш Ивановска ќе го има своето прво бебе. 

Порталот понатаму пишува дека таа и нејзиното долгогодишно момче, скопјанецот Цобе за пет месеци ќе станат родители.

Ивановска периодов е во Скопје и редовно може да се забележи на вечерните електро журки, но и други културни настани.

Катарина Ивановска