Џет-Сет
24. October 2017 - 10:27

Карлеуша најави "бум" за крајот на кариерата, подготвена да оди до крај!

Јелена Карлеуша ветува дека ќе се појави гола во јавноста и дека тоа ќе биде нејзиниот последен потег во кариерата. Поп-пејачката која често сака да биде гола во медиумите, е подготвена да од чекор понатаму.
 
- Еден ден ќе дојдам целосно гола, без шминка и ќе речам „Еве новинари, фотографирајте, убијте ме“. И тоа ќе биде последен потег во мојата кариера, - изјавила Карлеуша.
 
Таа е убедена дека на овој нејзин гест највеќе би се израдувала нејзината колешка од жирито на Ѕвездите на Гранд, Вики Миљковиќ.
 
- На Вики ќе и биде мило за тоа, но нема да и биде добро кога ќе ме види гола! Бидејќи јас сум многу добра риба без ништо на себе, а таа го знае тоа.
 
Карлеуша не прецизираше за колку време ќе се појави во јавноста гола, но истакнува дека ниту на 50 години нема да се закопча до грло.