Џет-Сет
6. December 2016 - 13:06

Канје Вест доживеал нервен слом оти ги погрешил лекарствата

Болеста на американскиот рапер Канје Вест е последица на неправилна употреба на препишани лекарства, јавува таблоидот ТМЗ.

Извор за списанието тврди дека Вест страда од повеќе психички растројства, и за да води нормален живот, потребно е редовно да пие одредени лекови. Тој не ги следел упатствата на лекарите, препишани по траумата откако во октомври во Париз неговата сопруга Ким Кардашијан беше ограбена. А тоа пак, доведе тој по неколку седмици да доживее нервен слом, по што и неговата годинешна турнеја беше прекината.

Деновиве имаше гласини дека Ким го изгонила својот сопруг од дома, се додека неговата психичка состојба не се нормализира, оти тој „претставува опасност за нивните децата“.