Балкан
8. April 2016 - 14:21

Камион Прегази девојче - Лекарите се борат за нејзиниот живот

Со тешка повреда опасна по живот во петокот предпладне се здобило девојчето, на кое кај Кутин налетал камион додека ја поминувала улицата на пешачки премин.
 
Несреќата се случила около 10:50 часот во Шатрович кај Кутин, кога камион со шишанчки регистарски таблички налетал на девојче, кое веднаш е пренесена во Општата болница каде лекарите се борат за нејзиниот живот.
 
Полицијата извести дека информации ќе има по направедниот увид на местото.