Македонија
4. March 2022 - 10:02

Камион ја „сефтоса“ новата патарина на автопатот Миладиновци - Штип | ФОТО

Утрово на автопатот  Миладиновци - Штип камион кој превезувал брашно влетал во кабината за наплата на новата патарина пред Штип.

 За сега нема информации за повредени во сообраќајката како и за состојбата на возачот на камионот.

Повеќе информации подоцна.