Македонија
7. March 2016 - 22:10

Калиопи ја објави евровизиската песна

Годинава на Евросонгот во Стокхолм Калиопи ќе ја претставува Македонија со нумерата „Дона“ која излезе денеска.

Еве го спотот на песната која повторно ја потпишува Ромео Грил.