Фудбал
22. March 2016 - 9:09

Kaква „риба“ игра за Евертон?!

Лаура Мерин е член на женската екипа на ФК Евертон каде се врати по позајмицата во Блекбурн. 

Мерин игра на позицијата стопер и е член на репрезентацијатана Нов Зеланд. 
Фановите го поздравија нејзиниот кам-бек лудувајќи по нејзините секси фотографии. Бројката пријатели на твитер набрзина поразна на преку 35000.