Џет-Сет
18. November 2015 - 11:10

Кајли Миног има ново 20 години помладо момче

Австралиска „џебна Венера“, пејачката Кајли Миног (47) повторно е вљубена.

Дека Миног од секогаш имала добар вкус за мажи, доказ е нејизното новото момче, 27-годишниот актер Џошуа Сасе.

Врската со 20 години помладо момче, Кејли ја призна на Инстаграм, откако објави заеднички фотографии од финалето на Светскиот рагби куп. Иако деталите за љубовта се уште не се познати, пејачката призна дека почнале заедно откако се запознале на сетот на неговата серија „Галавант“.

За Џошуа се знае дека е роден во 1987 година во Велика Британија. Сѕанува збор за релативно непознат актер, кој го бара своето место под холивудското сонце.

Од неговиот шаренолик профил на Инстаграм може да се заклучи дека Џошуа е вљубен во Кејли и дека сака куќиња, излети во природа, одење во фитнес сали...

Ако се навратиме на минатото на славната пејачка, можеме да заклучиме дека таа секогаш имала добар вкус за мажи. Така меѓу поранешните љубовници и авантури на убавата Кели се најдоа следните „парчиња“:

1. Оливер Мартинез

Француски актер, кој моментно се разведува од актерката Хали Бери, со Кајли беше од 2003 до 2007 година и и претставуваше најголема поддршка кога во 2005 година и беше дијагностициран рак на дојката. Се шпекулираше дека раскинале откако Кајли го „фатила“ Оливер во друштво со многу други жени.

2. Андрес Веленкозо Сегура

Шпански модел беше вљубен во убавата пејачка се до октомври 2013 година, а колку нивната врска беше серизона сведочи и тоа што убавиот Шпанец го истетовирал името на Кајли под колкот. Двојката беше заедно пет години.

3. Келвин Харис

Нивната врска беше само кратка, но слатка авантура во 2007 година откако еден од најплатените ди-џеи на денешницата продуцираше неколку песни на албумот „Х“ на Кајли. Потоа, Келвин беше во врска со Рита Оро, а денес е со Тејлор Свифт.

4. Џеј Кеј

Фротменот на популарната група „Џамироѓаи“ и Кајли беа видени заедно неколку пати во жешките ноќи во текот на 2003 година, но тоа никогаш не се разви во нешто повеќе.

5. Мајкл Ди Назо

Австралискиот актер беше нејзино момче само една година и тоа од „далечната“ 1998 до 1999 година.