Македонија
7. September 2019 - 18:01

Кај три лица во Гостивар пронајдена марихуана

На 06.09.2019 околу 22,15 часот, во Полициската станица Гостивар приведени се Е.Н.(19 ) од с.Долна Бањица и Е.А.(34 ) и С.И.(22 ), двајцата од Гостивар. Од страна на полициски службеници при преглед кај нив е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.